Spłacasz jednocześnie kilka zadłużeń finansowych? Ich miesięczny koszt zaczął cię męczyć i czujesz, że w dłuższej perspektywie może to oprowadzić do dużych kłopotów finansowych? Być może twoja wypłata jest niższa lub na horyzoncie pojawiły się nowe wydatki, których nie możesz uniknąć? W podobnej sytuacji znajduje się wiele osób. Trudności ze spłatą kredytów i zadłużeń mogą być tylko chwilowe i nie spowodują, że narazisz się na pogorszenie historii kredytowej, jednak jeśli uważasz, że twoje problemy nie tylko nie nikną w ciągu kilku tygodni, ale dodatkowo mogą się powiększyć, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim niewątpliwie jest kredyt konsolidacyjny.
Bez względu na to, jakie masz doświadczenie z kredytami dostępnymi w bankach, kredyt konsolidacyjny wyróżnia się na tle innych zadłużeń. To korzysta oferta dla osób, które boją się długów i liczą na realną możliwość obniżenia miesięcznych kosztów związanych ze spłatą nawet kilku swoich zobowiązań. W tym artykule znajdziesz kilka porad, które pomogą ci zdecydować się na konsolidację kredytów i udowodnią, że to oferta, o której warto pamiętać.
Konsolidacja kredytów – wady i zalety oferty
Zanim zdecydujesz, czy kredyt konsolidacyjny jest ofertą odpowiednią dla ciebie, musisz poznać największe zalety tej oferty, a także jej wady. Dzięki temu twój wybór nie tylko będzie bardziej świadomy, ale także pozwoli ci uniknąć popełnienia błędu, jeśli okaże się, że to produkt, który nie spełnia twoich wymagań. Nie masz wiedzy związanej z kredytem konsolidacyjnym? Tutaj znajdziesz wszystkie wiadomości, które realnie pozwolą ci ocenić, czy to usługa, która pomoże ci w trudnej sytuacji.
Zalety kredytu konsolidacyjnego:
- Spłacenie przez bank kilku twoich zadłużeń;
- Jedna, znacząco niższa rata miesięczna;
- Atrakcyjne oprocentowanie i niewielkie opłaty pozaodsetkowe;
- Bardzo długi i elastyczny okres spłaty;
- Wysoka maksymalna kwota kredytu;
- Możliwość wnioskowania o dodatkowe środki w ramach zadłużenia;
Jakie wady towarzyszą takiej usłudze jak kredyt konsolidacyjny? Oto najważniejsze minusy oferty tego typu:
- Klient nie może skonsolidować zadłużeń zaciągniętych w parabankach;
- Całkowity koszt kredytu jest wyższy niż suma zadłużeń spłacanych osobno;
- Kredyt konsolidacyjny bardzo często dostępny jest wyłącznie dla stałych klientów banku;
- Konieczność potwierdzenia wysokości zarobków;
- Bank weryfikuje historię kredytową klienta;
Czy konsolidacja jest dostępna dla wszystkich?
Konsolidacja kredytów może okazać się bardzo przydatna, szczególnie jeśli zawierając wcześniejsze umowy z bankiem, nie przewidzisz żadnych zmian w swoim budżecie. Wiążąc się umową, która ma trwać nawet kilka, czy kilkanaście lat, ciężko jest zapewnić, że w tym czasie w twoim życiu, np. zawodowym nic nie ulegnie zmianie. A ponieważ klienci banków coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju usługi finansowe (np. kredyt gotówkowy, kredyt na samochód, kredyt hipoteczny), decydując się nawet na kilka zadłużeń, problemy w spłacie stają się bardzo popularne.
Czy każdy, kto obawia się problemów ze spłatą swoich zobowiązań, może liczyć na ich konsolidację? Okazuje się, że nie. Przede wszystkim, sprawdź, czy oferta, która cię zainteresowała, wymaga założenia konta w danym banku. Bardzo często kredyt konsolidacyjny zarezerwowany jest wyłącznie dla stałych klientów instytucji, co ma na celu zmniejszenie ryzyka banku, co w przypadku konsolidacji ma duże znaczenie.
Ważną informacją jest także to, że kredyt konsolidacyjny pozwala skonsolidować wyłącznie oferty, które zostały zawarte z bankami. Mogą to być różne usługi, zaciągnięte w różnych instytucjach, jednak niemożliwa jest konsolidacja usług parabanków. To z pewnością duży minus dla wielu usługobiorców, gdyż chwilówki zyskują coraz większą popularność, a ich krótki okres spłaty może okazać się problematyczny dla wielu klientów.
Pamiętaj, że składając wniosek o konsolidację swoich kredytów, musisz mieć pewność, że twoja historia kredytowa prezentuje się korzystnie. Klienci, którzy mają zaległości w spłacie swoich zadłużeń, muszą pogodzić się z tym, że bank nie będzie chętny udzielić takiego zobowiązania.
Ranking kredytów konsolidacyjnych
Szukasz odpowiedniej oferty, by skonsolidować swoje zobowiązania i cieszyć się jedną, ale niższą ratą, dużo przyjaźniejszą dla twojego domowego budżetu? Z naszą pomocą wybór oferty będzie bardzo prosty, a ty z pewnością znajdziesz usługę, która zainteresuje cię ze względu na minimum kosztów i długi okres kredytowania.
Skorzystaj z rankingu kredytów konsolidacyjnych, który bez trudu zaoszczędzi twój czas i pozwoli ci porównać nawet kilkanaście ofert w ciągu zaledwie kilku minut, a wszystko to bez wychodzenia z domu, czy pracy.
Ranking kredytów pozwoli ci wyświetlić oferty zgodnie z twoimi preferencjami, pod warunkiem, że wypełnisz informacje o tym, jak długo chcesz spłacać zadłużenie, a także, jak wysoki powinien być twój kredyt konsolidacyjny.
Pamiętaj, że możesz skontaktować się z bankiem, wysyłając prosty wniosek o kredyt, który znajdziesz na naszej stronie. Wystarczy, że podasz tylko swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu komórkowego, a pracownik banku będzie w stanie skontaktować się z tobą w ciągu kilkunastu minut. Tym sposobem poznasz szczegółową ofertę banku i przekonasz się, czy chcesz z niej skorzystać.
Jak wybrać odpowiedni kredyt konsolidacyjny?
Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego zobowiązania? W przypadku kredytu konsolidacyjnego jednym z najważniejszych warunków umowy będzie okres kredytowania. Im dłuższy możliwy termin spłaty, tym większa możliwość otrzymania kredytu ze względu na wyższą zdolność kredytową, a także maksymalne obniżenie kosztów, jakie klient będzie musiał ponieść każdego miesiąca, w ramach spłaty zadłużenia.
Chcesz mieć pewność, że kredyt nie będzie zbyt kosztowny? Porónwaj go z innymi usługami, weryfikując RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. To wartość, która pomoże ci ustalić prawdziwy koszt kredytu, a nie tylko oprocentowanie nominalne, które może być mylące.
Zwróć uwagę na orientacyjną wysokość miesięcznej raty i porównaj ją z kosztami, jakie aktualnie ponosisz, spłacając swoje zobowiązania finansowe. Jeśli różnica będzie dla ciebie odczuwalna, nie wahaj się i złoż wniosek o kredyt.